Preskočiť na hlavný obsah

Pedagógom súťaž ponúka alternatívnu formu výučby vrátane využitia reálnych údajov z oficiálnej národnej a európskej štatistiky

30. novembra 2023

Do Európskej súťaže v štatistike (ESC) môžu tútori (učitelia) prihlasovať stredoškolské tímy tvorené žiakmi gymnázií a stredných odborných škôl (SOŠ) do 7. decembra. Cieľom súťaže je zvýšiť schopnosť mladej generácie pri odlišovaní hoaxov od faktov. TASR o tom informovala koordinátorka ESC Jasmína Stauder.

ESC prostredníctvom zadaní z praxe učí stredoškolské tímy vyhľadávať a používať overené fakty z oficiálnych dátových zdrojov. „V rámci súťaže majú študenti tiež možnosť otestovať svoje interpretačné a prezentačné zručnosti a v tvrdej európskej konkurencii aj zaujať medzinárodnú porotu atraktívnym videom a kreatívnym pojatím zadanej témy," uviedla Stauder.

Pedagógom súťaž ponúka alternatívnu formu výučby vrátane využitia reálnych údajov z oficiálnej národnej a európskej štatistiky. ESC iniciuje Štatistický úrad Európskej únie (EÚ) a národné štatistické úrady EÚ.

V národnom kole má možnosť zabojovať o finančné ceny a postúpenie do európskeho finále viac ako 400 stredných odborných škôl a vyše 230 gymnázií na Slovensku. V minulom ročníku sa do národného kola registrovali tímy zo všetkých krajov Slovenska. Najväčší záujem mali pritom školy z Košického, Banskobystrického a Bratislavského kraja. Približne 60 percent zúčastnených tímov bolo z gymnázií a 40 percent tvorili SOŠ. Viaceré školy pritom registrovali aj niekoľko tímov

Článok

Autor: Štatistický úrad SR