Preskočiť na hlavný obsah

Štatistický úrad Slovenskej republiky získal druhú cenu ITAPA

12. novembra 2021

Štatistický úrad Slovenskej republiky získal druhú cenu ITAPA v kategórii Najlepší projekt digitalizácie spoločnosti. Tento úspech sme si podľa TOP odborníkov zaslúžili za projekt SODB 2021. 

V médiách o nás napísali:

„Nie vždy sa napríklad stáva, že projekt zasiahne skutočne drvivú väčšinu obyvateľov krajiny. V tomto prípade sa však tak stalo. Prvýkrát v histórii Slovenska neobchádzali ľudí pri sčítavaní obyvateľstva terénni pracovníci, no sčítavanie prebiehalo výlučne online. Umožnil to komplexný projekt Štatistického úradu SR - Elektronické sčítanie obyvateľov, domov a bytov 2021 z dielne spoločnosti BSP SOFTWAREDISTRIBUTION. Jeho pozitívami bolo aj to, že dokázal integrovať údaje z databanky zamestnaní či z registra adries. Výsledok? 5,2 milióna sčítaných Slovákov, čo bol identický úspech ako pri sčítavaní terénnymi pracovníkmi, avšak výrazne efektívnejší. A tento fakt ocenila aj odborná verejnosť udelením druhého miesta v kategórii oceňujúcej najlepšie digitálne projekty Slovenska za tento rok .“

Sme poctení a ďakujeme. Pre nás je ocenenie pozitívnou výzvou pre ďalšiu kvalitnú prácu v prospech štatistickej produkcie vrátane výsledkov sčítania.

Článok na stiahnutie (pdf 182.98 KB)

Autor: Štatistický úrad SR